En Değerli 25 Kripto Para

Cryptocurrency transaction in cellular network map background

Şu anda kripto para piyasalarında kendine yer bulan ve topluluk tarafından benimsenen en değerli 25 kripto parayı toplam USD değer açısından aşağıda listeliyoruz.

Bunların en başında tabi ki 9,45 milyar dolar değeriyle Bitcoin geliyor. Bitcoin’i sırasıyla Ethereum ve Ripple takip ediyor. Listede yer alan 25 kripto paranın toplam değeri 12,9 milyar dolar civarında.

Aşağıda yer alan dijital paraların yanı sıra şu anda borsalarda işlem gören değeri 10,000 dolardan fazla 130’dan fazla kripto para birimi var. Bunların toplam değeri ise 178 milyon dolar.

Kendine bir değer yaratabilmiş bahsettiğimiz bu 130 kripto paraların bir kaç tanesi farklı özellikler barındırsa da tamamı merkezi olmayan dağıtık yapısı blockchain teknolojisi ile çalışıyor ve kapalı olmayan herkese açık borsalarda işlem görüyor.

Bu nedenle bir kripto paranın gerçek değerini anlamak ve bir fark yaratarak yenilikçi olup olmadıklarını anlamak için bu listeler işe yarayabilir. Onecoin gibi herkese açık olmayan kapalı borsalarda işlem görüp milyon dolar değere ulaştık diyenlere itibar etmemenizi, ve merkezi olmayan dağıtık yapısı ve her şeyi ile şeffaf olan kripto paraları değerlendirmenizi öneririz.

deg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.