A Milliler’in rakibi İngiltere!

İngiliz The Sun gazetesi özel ibaresiyle verdiği haberde, İngiltere’nin Mayıs ayında Türkiye ile hazırlık maçı oynayacağını iddia etti.

Gazete, İngiltere’nin Euro 2016 öncesi son hazırlık maçlarının listesini yayınladı. Habere göre, İngiltere, Avustralya ve Portekiz maçlarından önce Manchester’da Türkiye ile karşılaşacak. Etihad Stadı’nda 22 Mayıs’ta oynanması planlanan maçın saati ise henüz kararlaştırılmadı.

Roy Hodgson’in ekibi bir sonraki hazırlık maçını ise 27 Mayıs’ta Sunderland’in Işık Stadı’nda Avustralya ile oynayacak. Üç Aslanlar’ın son maçı ise 2 Haziran’da Wembley Stadı’nda Portekiz’le olacak.

İngiltere Euro 2016’da B Grubu’nda yer alacak ve ilk maçında 11 Haziran’da Rusya ile karşı karşıya gelecek. İngiltere gruplarda 5 gün sonra Galler’le ve 20 Haziran’da da Slovakya ile mücadele edecek.

TFF’DEN FORMÜL ARAYIŞI

İngiltere ile Türkiye arasında oynanması planlanan maç için de Türkiye Futbol Federasyonu harekete geçti. Ligin son haftası 22 Mayıs’ta, Ziraat Türkiye Kupası finali ise 25 Mayıs’ta oynanacak. TFF ise İngiltere ile düşünülen maçın oynanması için fikstür değişikliği formülü üzerinde çalışmalara başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.