Android: Tek Telefonda Çift WhatsApp Kullanımı

Tek Telefonda Çift WhatsApp Kullanımı

Android telefonlarda aynı anda iki WhatsApp kullanma sanıldığı kadar zor bir işlem değil. Bu işlemin nasıl yapılacağı birçok yerde karşınıza çıkabilir ama emin olun en basiti ve en garantilisi bu anlatacağımız yöntem. Üstelik reklamsız ve pırıl pırıl ikinci WhatsApp’ınızı birkaç dakika sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey ikinci WhatsApp hesabı kullanma için yeni bir numara. Şirketiniz size ikinci bir hat vermiş olabilir veya kullanmadığınız bir numaranızı bu şekilde ikinci WhatsApp hesabı açma sırasında kullanabilirsiniz. En kötü ihtimalle bunun için numara alabileceğiniz ücretsiz internet servisleri var. Buna sitemizde başka bir konuda değiniyor olacağız.

Disa (Unified Messenger Hub)

Android aynı anda iki WhatsApp kullanma işleminde Disa adında bir uygulamadan faydalanacağız. Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak Google Play’den kolaylıkla indirebilirsiniz. Disa aslında bir mesajlaşma uygulaması. WhatsApp, Facebook Messenger ve SMS / MMS’lerinizi bir arada toplayarak hayatınıza pratiklik katmayı hedefliyor. Biz Disa’ya WhatsApp eklentisini göstererek ikinci WhatsApp hesabını kurma işlemini tamamlayacağız. WhatsApp‘ınızın arayüzü biraz değişecek ancak birkaç dakikada alışacağınız ikinci bir WhatsApp‘ınız olacak.

Android: Aynı Anda İki WhatsApp Kullanma

Disa kurmak için akıllı telefonunuzu root etmeniz gerekmiyor veya ayrıca tekrar bir WhatsApp daha indirmeniz gerekmiyor. Android telefonlarda aynı anda iki WhatsApp kullanma işlemi için en pratik çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamanın açılış penceresine ulaştıktan sonra ilk olarak +Add Service seçeneğine tıklıyoruz.

Android: Aynı Anda İki WhatsApp Kullanma

Android telefonlarda aynı anda iki WhatsApp kullanma uygulaması standart olarak SMS ve MMS’lerinize destek veriyor. Facebook Messenger veya WhatsApp‘ı da uygulama içinde kullanmak isterseniz küçük bir eklenti indirilmesi gerekiyor. Eklenti uygulama içinden indiriliyor. Ek bir şey yapmanıza gerek yok. Uygulama aslında oldukça faydalı. WhatsApp dışındaki kullanımlar için de biraz kurcalayabilirsiniz. Şimdi sayfa sayfa ilerleyerek detaylara bakalım.

⁠⁠⁠

Android: Aynı Anda İki WhatsApp Kullanma

Aynı Anda İki WhatsApp Kullanma

Disa uygulamamız Android telefonlarda aynı anda iki WhatsApp kullanma sağlayan eklentisini indiriyor. İşlem pek fazla zaman almıyor ve bir dakika kadar sonra telefonda ikinci WhatsApp kurma için hazır hale geliyoruz.

Android: Aynı Anda İki WhatsApp Kullanma

Android telefonlarda aynı anda iki WhatsApp kullanma uygulaması, eklentiyi kurduktan sonra bize WhatsApp ayarlarının yapılmadığına dair uyarı vermeye başlıyor. Kırmızı renkli şeridin üzerine tıklayarak WhatsApp ayarlarımızı yapılandırabiliriz. Ayrıca buradan başka bir servis ekleme işlemlerimizi aşağıda köşede bulunan + simgesi yardımıyla yapabiliriz.

Android: Aynı Anda İki WhatsApp Kullanma

Telefona ikinci WhatsApp kurulumu artık tanıdık bir hal alıyor. Adımızı, soyadımızı ve telefon numaramızı girerek ikinci WhatsApp kurulumu işlemine tam anlamıyla başlamış oluyoruz. Tek telefonda çift Whatsapp kullanımı için son adımlara yaklaştık.


Android: Aynı Anda İki WhatsApp Kullanma

Burada doğru bir numara tanımlamış olmanız önemli çünkü aksi halde ikinci WhatsApp hesabı doğrulanamadığından kurulum gerekleşmiyor. Yani doğrulama için gerekli olan SMS’i veya aramayı düzgün bir şekilde alabilmelisiniz. Eğer doğrulamada sıkıntı yaşıyorsanız numara alabileceğiniz farklı servisleri deneyebilirsiniz.

Android: Aynı Anda İki WhatsApp Kullanma

Artık ikinci WhatsApp hesabı kurulumu tamamlandı. WhatsApp listeye eklendi. Hemen WhatsApp’ı kullanmaya başlayabiliriz. Bildirimler aynı şekilde geliyor olacak fakat her şeyi Disa uygulaması üzerinden yapacağız. Farklı sesler tanımlayabiliriz, sesini kapatıp-açabiliriz. Bildirimler de Disa uygulaması simgesi üzerinde yer alıyor olacak.

Android: Aynı Anda İki WhatsApp Kullanma

Ayarlar kısmında ikinci WhatsApp durum mesajı, ikinci WhatsApp profil fotoğrafı ve bazı gizlilik ayarlarına ulaşılabiliyor.

Android: Aynı Anda İki WhatsApp Kullanma

Denemelerimizde sorun yok. Üstelik bu sistemin tamamen yasal olduğunu özellikle belirtelim. Bir tane bile reklam yok. Güvenlik endişesi yok. Tamamen organik, ikinci bir WhatsApp çalışıyor. Arayüz biraz farklı olsa da alışılandan farklı değil. Telefonunuzu root etmek zorunda bırakan diğer uygulamaları ve diğer açıklamaları bu noktada umursamaya gerek yok. Tek telefonda çift WhatsApp kullanımı bu kadar kolaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.