Baja Mysia’da Kazanan Bağce-Tepe Ekibi Oldu

Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) tarafından 26-27 Ekim tarihlerinde Nilüfer Belediyesi katkılarıyla düzenlenen 2019 TOSFED Baja Kupası üçüncü ve son yarışı Baja Mysia, Ahmet Bağce-Mert Tepe ekibinin birinciliği ile sonuçlandı.

25 araç ve 50 sporcunun toplam uzunluğu 196 kilometre olan 4 özel etaptaki mücadelesi sonunda, Toyota FJ Cruser 4.0 ile yarışan Bağce-Tepe ekibi 04 saat 10 dakika 14 saniye toplam zamanıyla birinciliği elde ederken, onların 1 dakika 18 saniye ardından Suzuki Grand Vitara ile Tolga Yılmaz-Ebru Demiray Erişti ikinciliği kazandı. Yarışın genel klasmanı üçüncülüğünü de Yılmaz-Erişti ekibinin 1 dakika 28 saniye ardından da Mitsubishi Pajero ile yarışan Benan Engin-Uğur Tepe ekibi elde etti.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı‘nın da katıldığı İbrahim Yazıcı Stadı önünde düzenlenen törende Tolga Yılmaz-Ebru Demiray Erişti ekibi  TH 1.1 sınıfı birinciliği, Dacia Duster ile yarışan Hürriyet Girit-Hüseyin Avşar TH 1.2 sınıfı birinciliği, Ahmet Bağce-Mert Tepe TH 2.1 sınıfı birinciliği ve Benan Engin-Uğur Tepe ekibi de TH 2.2 sınıfı birinciliği kupalarını aldılar.

Toplam 3 yarıştan 2019 TOSFED Baja Kupası‘nda, pilotlarda 51 puanla Mert Becce co-pilotlarda ise 40 puanla Gürkan Yıldırım sezonu birincilikle tamamlayan sporcular oldular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.