Jagermeister’ı Yakından Tanıyalım

Gececiler zaten gizli formülü haricinde kendisini gayet yakından tanıyorlar, ama tüm dünyada en kabul gören içim şekli ve hakkındaki mitler nelerdir bir de detaylı inceleyelim .

1-Almanya Kökenli bir içkidir ve kategorize etmek her ne kadar zor olsa da yaklaşık 70 farklı bitkiden elde edilmiş bir likör olduğu söylenebilir

2-Türkçe’ye ” Avcıların İçkisi ” olarak çevrilebilir ki aslında soğuk av dönemlerinde Alman Avcıların ısınmak için keşfettiği lokal bir içkidir.

3-Doğal içeriğinden dolayı hazmı kolaylaştırdığı ve mide ağrılarına iyi geldiği de hem gözlemlenen hem de bilinen bir gerçektir.

4-En kabul gören içim şekli shot yapmaktır , Alman gibi davranıp Jager Shot + Bira da yapabilirsiniz , bu yöntemin popülerliğini mekanların bira + shot kampanyalarından da anlamışsınızdır .

Jagermeister-bitki-ozu

5-Ülkemizde de popüler olan en bilindik alternatiflerinden birisi de JagerBomb ‘ dır. JagerBomb’ı Jager+Enerji içeceği ile hazırlayabiliriz. Bu opsiyonun en güzel yanı iki içeceğin birbirine karışmamasıdır ve hemen içilmesi damak tadınız ve kafanız için yararınızadır .

6-Jager’in en güzel yanı da ertesi gün için mide ve baş ağrısı gibi kötü etkiler bırakmamasıdır .

7-Tadının öksürük şurubunu andırdığı doğrudur, bunu da içeriğindeki bitkilere bağlamak yanlış olmaz ki zamanında ağrı kesici ve soğuk algınlığına karşı kullanılmış olduğu gerçeğini biliyoruz.

8-En popüler olduğu ülkeler Kuzey ve Orta Avrupa ülkeleridir, ikliminden ve fiyatından dolayı bölge halkları Jager’i çokça tercih ederler, kayak merkezlerinde sıcak içecekler ile birlikte de servis edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.