Ralli Şampiyonu Kocaeli’de Belirlenecek

2018 Türkiye Ralli Şampiyonası, Türkiye Historic Rally Şampiyonası ve Ali Sipahi Ralli Kupası son yarışı olan Ford Otosan 36.Kocaeli Rallisi kısa adı KOSDER olan Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından 17-18 Kasım tarihlerinde organize edilecek.

Mayıs ayında Eskişehir’de Rally Phrygia ile başlayan ve 7 yarıştan oluşan ralli sezonunun final yarışı olan organizasyon, Ford Otosan ana sponsorluğunda; Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, 41 Burda AVM, Tryp By Wyndham İzmit, Shell, Avis, Auto Club, Power FM ve Fora Araç Takip Sistemleri katkılarıyla gerçekleştirilecek.

16 Kasım Cuma günü 08.00-15.30 saatleri arasında yol keşfi ile başlayacak olan rallinin teknik kontrolü 15.00-18.00 saatleri arasında servis alanı olarak da kullanılacak olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi‘nde yapılacak.

17 Kasım Cumartesi günü, ekipler saat 11.00’de 41 Burda Alışveriş Merkezi’nde düzenlenecek start seremonisinin ardından, Ford Otosan (18.22 km) Transit (16.50 km) Courier (8.28 km) ve Custom (7.42 km) etaplarını geçtikten sonra saat 15.30’da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi otoparkındaki seyirci özel etabı ile ilk günü tamamlayacaklar.

Rallinin ikinci ayağı 12 Kasım Pazar günü, saat 08.00’da aynı zamanda ralli merkezi olan Tryp by Wyndham İzmit’deki  kapalı parktan başlayacak. Otosan, Transit ve Courier etaplarının ardından, avantaj etabı Kuga-2 Power Stage’de  kozlarını paylaşacak olan ekipler, son etapta genel klasman ve sınıflarına ekstra puan kazanmak için ter dökecekler.

Tüm şampiyona ve birinciliklerde sezon kazananlarını belirleyeceği için büyük önem taşıyan ve oldukça çekişmeli geçmesi beklenen rallide ekipler, 2 gün boyunca 103,04 km.si özel etap olmak üzere toplamda 284,99 km. yol kat edecekler. Zorlu Ford Otosan 36.Kocaeli Rallisi, pazar saat 13.00’de 41 Burda Alışveriş Merkezi’nde yer alan finiş podyumundaki ödül töreni ile son bulacak.

tosfed.org.tr/ralli-sampiyonu-kocaelide-belirlenecek/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.