Son dakika haberi: Dünya şampiyonu Nico Rosberg F1 ‘den emekli oldu

Nico Rosberg (GER) Mercedes AMG F1 27.11.2016. Formula 1 World Championship, Rd 21, Abu Dhabi Grand Prix, Yas Marina Circuit, Abu Dhabi, Race Day. - www.xpbimages.com, EMail: requests@xpbimages.com - copy of publication required for printed pictures. Every used picture is fee-liable. © Copyright: Charniaux / XPB Images

Nico Rosberg, 2016 Formula 1 şampiyonluğunu kazanmasının ardından şok edici bir açıklamayla F1’den ayrıldığını açıkladı.

2016 Abu Dhabi’de şampiyon olarak Formula 1’deki ilk şampiyonluğunu kazanan Rosberg, çok sürpriz ve hiç beklenmedik bir kararla Formula 1’i bıraktığını açıkladı.

Bugün Viyana’daki FIA dünya şampiyonları gala töreni öncesinde konuşan Rosberg, ani bir kararla Formula 1’den ayrıldığını söyledi. Rosberg, Mercedes’le daha yeni anlaşma yenilemişti ve mevcut anlaşması 2018 sonuna kadar devam ediyordu.

Rosberg’in bu kararıyla birlikte taraflar anlaşmayı karşılıklı olarak feshetmiş oldular.

Rosberg “Şu an itibariyle Formula 1 kariyerimi sonlandırdığımı size açıklamak istiyorum.”

“Bunu açıklaması zor. 6 yaşımdan beri yarışıyorum. Çok açık bir hayalim vardı ve bu Formula 1 dünya şampiyonu olmaktı.”

“Şimdi buna ulaştım ve etrafımdaki herkesin, taraftarların, takımımın, ailemin ve arkadaşlarımın yardımıyla 25 sene boyunca bunun için her şeyi yaptım. Sonunda bu sene bunu başardım.”

“Benim için inanılmaz bir deneyimdi ve sonsuza kadar hatırlayacağım.”

“Aynı zamanda, çok çok zordu. Son 2 sene Lewis’e karşı kaybederken çok zor anlar yaşadım. Tüm bunlar benim motivasyonumu yükseltti. Bu şekilde mücadele edip edemeyeceğimi bilmiyordum bile ancak sonunda hayalimi gerçekleştirdim.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.