Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS), bireylerin düşük primlerle sağlık sigortası sahibi olmasını ve bu sigorta ile SGK anlaşmalı özel hastanelerde neredeyse hiçbir fark ücreti ödemeden tedavi olabilmesini sağlar. Nasıl mı?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

SGK’nız varsa, SGK ile anlaşmalı özel bir hastanede tedavi olduğunuzda, tedavi masrafınızın bir kısmı zaten SGK tarafından ödenmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

Eğer Tamamlayıcı sağlık sigortanız varsa, SGK’nın karşıladığı bu tedavi masraflarının dışında kalan özel hastane masraflarını da sigorta şirketiniz öder.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Tekliflerini Karşılaştır

Böylece, SGK’nın ödediği tutarın üzerindeki özel hastane fark ücretini kendi cebinizden ödemek zorunda kalmazsınız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

0’dan 80 yaşa kadar SGK’sı aktif olan herkes tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabilir.

Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK’lılar için aynı kalitedeki sağlık hizmetinden Özel Sağlık Sigortası primlerine kıyasla çok daha düşük primlerle yararlanma fırsatı sunar. TSS sahibi olmak için SGK’lı olmak bir ön koşuldur. SGK’lı olmayan kişiler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sahibi olamazlar.

Özel Sağlık Sigortası kapsamından ise 0-60 yaş arasındaki herkes SGK’lı olup olmamasına bakılmaksızın yararlanabilir. Her iki ürün de tercih edilen poliçede belirtildiği şekilde yatarak ve ayakta tedavi teminatları sunmaktadır.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ek teminatlar nedir?

Sigorta şirketine göre farklılık gösteren ve sağlık poliçesinin standardını yükseltmek için sigortalılara sunulan ek sağlık hizmetleridir. Ek teminatları poliçeye eklemek için ekstra bir ücret ödenmez ve sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarında limitli olarak kullanılır.

Ek teminatlar kapsamında aşağıdaki sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz:

  • Diş bakım paketi
  • Check-up paketi
  • Evde bakım hizmeti
  • Acil ambulans hizmeti
  • 7/24 tıbbi danışmanlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.