Yeşil Bursa İçin Geri Sayım Başladı

2018 Türkiye Ralli Şampiyonası 4.yarışı olan ve Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından Atış Yapı ana sponsorluğunda bu yıl 43. kez düzenlenen Yeşil Bursa Rallisi, 03-05 Ağustos tarihlerinde gerçekleştiriliyor.
Nilüfer Belediyesi katkılarıyla düzenlenen organizasyon, Burulaş, Hankook Toktaş Otomotiv, ALOFT Bursa Hotel, Fora Araç Takip, Auto Club, Ströer Kentvizyon ve Power FM sponsorluğunda düzenleniyor.
Orhaneli Keles bölgesindeki 105,57km.si özel etap, toplam uzunluğu ise 464,12 km. olan asfalt zeminli parkurda koşulacak ralli, 03 Ağustos Cuma günü saat 20:00’de Nilüfer Halk Evi önünde gerçekleştirilecek start seremonisi ile başlayacak. Organizasyonun ilk günü ise, 04 Ağustos Cumartesi günü saat 11:00′den itibaren Timsah Arena‘da yer alan servis alanından başlayacak. Nilüfer ve Selçuk Özsevinç özel etaplarının ikişer kez geçilmesinin ardından, saat 16:35’ten itibaren Yunuseli Havaalanı‘nda düzenlenen Atış Yapı Seyirci Özel Etabı geçilecek. Rallinin ilk günü Timsah Arena’da yer alan servis alanında tamamlanmış olacak.
05 Ağustos Pazar sabahı 09:00’dan itibaren yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipleri, ikinci günde zorlu bir mücadele bekliyor olacak. Ahmet Burkay, Downtown ve Ömer Çokran özel etapları ardından servise girecek olan ekipler, son olarak Ahmet Burkay-2, Downtown-2 ve BOSSEK Power Stage avantaj etabında kozlarını paylaşacaklar.
Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde 35 yaş üzeri klasik ralli otomobillerinin yer aldığı Türkiye Historic Rally Şampiyonası ile amatör sürücülere yönelik Ali Sipahi Ralli Kupası‘na da puan verecek olan ralli saat 17:00′den itibaren ALOFT Bursa Hotel önündeki finiş podyumunda sona erecek.

» SEYİRCİ REHBERİ

» ULUSAL EK KURALLAR

» HISTORIC EK KURALLAR

» ALİ SİPAHİ KUPASI EK KURALLAR

 

» YARIŞMA PROGRAMI

» ZAMAN ÇİZELGESİ

» GENEL HARİTA

» HARİTA – 1.GÜN

» HARİTA – 2.GÜN

 

» ULUSAL ve HISTORIC KAYIT FORMU

» ALİ SİPAHİ KUPASI KAYIT FORMU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.