Turistik Vize Dilekçe Örneği

Turistik Vize Dilekçesi Yazılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Başkonsolosluğa hitaben Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • Konsolosluğa Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

İki Dilekçe Yazılması Gereken Durumlar

  • Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Almanya Turistik Vize Dilekçe örneğini indirmek için;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.