Bursa’da Zaferin Adı Yağız Avcı

Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından Atış Yapı ana sponsorluğunda Nilüfer Belediyesi katkılarıyla düzenlenen ve 2018 Türkiye Ralli Şampiyonası 4.yarışı olan 43.Yeşil Bursa Rallisi, Ford Motorsport Turkey adına yarışan Yağız Avcı-Onur Vatansever ekibinin liderliğiyle sonuçlandı.

BC Vision Motorsport adına yarışan Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibinin 7.4 saniye farkla ikinciliği elde ettiği rallide üçüncülüğün sahibi ise bir diğer Ford Motorsport Turkey ekibi Deniz Fahri-Bahadır Gücenmez oldu. Sınıf 3’de FIAT Motorsporları adına Fiat Egea ile yarışan Fatih Kara-Bilge Ayan, Sınıf 4’te Ford Motorsport Turkey adına Ford Fiesta R2 ile yarışan Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı, Sınıf N’de ise GP Garage My Team adına Mitsubishi Lancer EVO IX ile yarışan Mustafa Çakal-Mehmet Köleoğlu birincilikleri elde eden isimler oldular. En genç pilot ve co-pilot ödülünün sahibi ise TOSFED Yıldızını Arıyor projesi kazananı olarak TOSFED ve FIAT desteğinde Egea Gençler Kupası’nda yarışan Onat Telkenar-Efe Eryalaz ekibi oldu.

Historic Rally klasmanında Murat 131 ile Levent Gür-Oytun Albayrak birinciliği kazanırken, benzer bir otomobiller Gerçek Sunman-Bahar Sunman ikinci ve BMW 2002 Ti ile Haydar Güçlü-Haydar Kanca üçüncü sırada podyuma ulaştılar. Gür-Albayrak ekibi aynı zamanda Kategori 1 birinciliğinin sahibi olurken, Kategori 2’de kazanan Güçlü-Kanca ekibi oldu.

Ali Sipahi Ralli Kupası’nda Bursa’dan Renault Clio Ragnotti ile Hakan Ertarman-Yunus Emre Bol genel klasman birincisi olarak tamamladığı yarışın aynı zamanda Kategori 2 birinciliğini elde etti. Genel ikinciliğini GP Garage My Team adına Citroen C2 ile yarışan Kenan Kar-Soner Tamer ve üçüncülüğü de yine Citroen C2 ile İlhan Mutluay-Cumhur Önder elde etti. Kategori 1’de Ankara’dan Fiat Palio ile Ramazan Ekiz-Batuhan Doğan ilk sırada finişe ulaşırken, Kategori 3 birinciliğini Ford Fiesta ST ile Bursalı Tuna Muhtar-Burçe Tokuş Muhtar çifti ve Kategori 4 birinciliğini de Fiat Palio ile Murat Güray-Bora Yakın birincilik kupalarını kaldıran isimler oldular.

Rallide dereceye giren sporcuların ödülleri organizasyon sponsorlarından Aloft Bursa Hotel önünde gerçekleştirilen törenle takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.