Office Outlook 2010 E-Posta Kurulumu

Microsoft Office Outlook 2010 programında bulunan Dosya menüsünden Bilgi kısmından Hesap Ayarları düğmesine tıklayınız.1) Microsoft Office Outlook 2010 programında bulunan “Dosya” menüsünden “Bilgi” kısmından “Hesap Ayarları” düğmesine tıklayınız.

Hesap Ayarları kutucuğuna tıklayınız.2) “Hesap Ayarları” düğmesine tıkladığınızda açılan “Hesap Ayarları…” kutucuğuna tıklayınız.

Yeni düğmesini tıklayınız.3) Açılan pencerede kırmızı okla göstermiş olduğumuz “Yeni” düğmesini tıklayınız.

4) Açılan pencerede alt tarafta bulunan “Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır” seçeneğini işaretleyip “İleri (Next)” butonuna tıklayınız.

Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır seçeneğini işaretleyiniz.


Internet E-Posta seçeneğini seçiniz.5) “Hizmet Seç” penceresinde “İnternet E-Posta” seçeneğini işaretleyip “İleri (Next)” butonuna tıklayınız.

6) Açılan pencerede;

 • 1. kutucuğa adınızı soyadınızı yazınız.
 • 2. kutucuğa isminiz@siteniz.com şeklinde e-posta adresinizi yazınız.
 • 3. kutucukta hesap türünü “POP3” seçiniz.
 • 4. kutucuğa posta sunucu adresinizi (interbim posta sunucusu : mail.siteniz.com) yazınız.
 • 5. kutucuğa posta sunucu adresinizi (interbim posta sunucusu : mail.siteniz.com) yazınız.
 • 6. kutucuğa isminiz@siteniz.com şeklinde e-posta adresinizi yazınız.
 • 7. kutucuğa e-posta adresinize ait şifrenizi giriniz.
 • Bu işlemleri yaptıktan sonra “Diğer Ayarlar” butonuna tıklayınız.

Hesap Türü seçeneği POP3 seçiniz.


Giden Sunucum (SMTP) için Kimlik Doğrulaması Gerekiyor seçeneğini işaretleyiniz.7) Açılan pencerede “Giden Sunucusu” sekmesinde bulunan “Giden Sunucum (SMTP) için Kimlik Doğrulaması Gerekiyor” seçeneğini işaretleyiniz.

İletinin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneği işaretliyse kaldırınız.8) Aynı pencerede;

 • 1. kutucuğun değerini “587” olarak değiştiriniz.
 • 2 numaralı “İletinin bir kopyasını sunucuda bırak” seçeneği işaretli ise işareti kaldırınız. Eğer işaretli olarak kalırsa kotanız kısa sürede dolacaktır.
 • Bu işlemleri tamamladığınızda “Tamam” düğmesini tıklayıp bu pencereyi kapatınız. Bir önceki “İnternet E-Posta Ayarları” pencerinden de “İleri” düğmesini tıklayınız.

Hesap Ayarlarını Sınama işlemi hata verirse önceki adımları kontrol ediniz.9) Bu pencerede hesap ayarlarınız sınanmaktadır. Eğer hiç bir hata vermez ise sınama işlemi bittikten sonra “Kapat” düğmesini tıklayınız. Eğer hata verirse lütfen önceki adımları tekrar kontrol ediniz ve internete bağlı olduğunuzdan emin olunuz.

Son olarak Tebrikler mesajı olan pencere ekrana gelecektir, Son düğmesini tıklayarak işlemi sonlandırınız.10) Son olarak “Tebrikler” mesajı olan pencere ekrana gelecektir. Son düğmesini tıklayarak işlemi sonlandırınız.

Yeni E-posta düğmesini tıklayarak e-posta oluşturabilirsiniz.11) Ana ekranda bulunan “Giriş” sekmesinden “Yeni E-posta” düğmesini tıklayarak e-posta oluşturabilirsiniz.

Hesabınız kurulmuş ve listeye eklenmiştir.12) Yine ana ekranda bulunan “Gönder/Al” sekmesinden “Tüm Klasörleri Gönder/Al” düğmesini tıklayarak e-postalarınızı kontrol etmeye başlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.